пятница, 13 февраля 2015 г.

Модуль 11. Рефлексія

Ось і прийшов час дедлайну.

Готуюсь до оцінки мого проекту колегами, а також до оцінювання інших портфоліо. Цей нелегкий шлях ми прошли разом. Перш за все, я хочу подякувати тренерам, які мали терпіння, надихали нас на творчість, нестандартне мислення, по-друге - колегам за їх ідеї, поради.

Цей тренінг виявився дуже важливим, тому що я побувала в двох ролях: учень-вчитель. Це дозволило передбачити усі підводні камені. Найцікавішими виявились дописи у блозі та педради. Я навчилась новому і цікавому, що має практичну цінність і це тішить, тому що зазвичай більшість з семінарів, або тренінгів виявляються просто розповідю про наявність технологій і так бракухє практичного аспекту.

Чесно кажучи перші два дня тренінгу виявились найскладнішими. Потім у мене було багато ідей. І нарешті 4-5 день стали найціннішими для мене.

Хочу займатись ще!


Модуль 10. Рефлексія

Цей модуль допоміг мені з’ясувати мою роль фасилітатора в навчанні учнів за методом проектів, а саме:

  • визначення шляхів впливу (буклет, презентація, публікація блог тощо)
  • я не роблю щось за учня, я скеровую
  • я розробляю чіткий хід дій, а учень сам вибудовує свою освітню траєкторію, моніторить успіхи.
Не зважаючи на те що я зрозуміла, хотілось би почути вашу точку зору, який це вчитель-фасилітатор?

Модуль 9. Рефлексія

Цей модуль допоміг мені зробити такі висновки щодо того, як учні можуть самі спрямовувати себе у навчанні та про роль і місце диференційованого навчання, які власне й зумовлюють ефективність навчального проекту.

У ході педради я зробила такі висновки, що диференціація не просто потрібна, а повина мати конкретну реалізацію, що може бути досягнуто завдяки методу «scaffolding». Це передбачає ретельну підготовку учителя щодо створення шаблонів, які поступово будуть відходити на задній плін і учень зможе сам обирати свої варіанти. Крім того, можна запропонувати спеціальні зразки тощо.


четверг, 12 февраля 2015 г.

Модуль 8. Рефлексія

Цей модуль допоміг мені обдумати, що означає «оцінювання, зосереджене на потребах учнів», а саме:

- створення контрольних форм для самооцінювання учнів;
- оцінювання на всіх етапах навчання, в моєму випадку, проекту;
- надання більшої автономії в процесі оцінювання учням;
- орієнтація оцінювання на перевірку формування навичок ХХІ ст.

Крім того, створення системи оцінювання змусило мене ще раз переглянути план вивчення теми і зосередитись на питаннях, що саме і як я оцінюю.

На цьому етапі над створенням мого проекту оцінювання виявляється найскладнішим етапом, тому що форм і контрольних листів багато, виникає питання про що саме я думала на початку і чи відповідають мої інструменти оцінювання цілям.

Створення блогу виявилось корисним, проте зайвим, так як я обрала одним з етапів учнівської роботи - роботу з дошкою http://linoit.com/.

Тепер знаходжусь на етапі а як це працює?

Порадьте який ресурс використовуєте ви? Що краще на вашу думку блог чи інший ресурс?


P.S.  Дякую. Про суть мого проекту можна прочитати в попередньому дописі. 

Модуль 7. Рефлексія


Втомлений, проте щасливий  :)

Цей модуль, що полягав у створенні прикладу учнівських робіт, спричинив появу ще більшої кількості ідей, проте у ході обговорення та спільної роботи дещо відсіялось.

Прописуючи учнівський блог, відчула підводні камені, або моменти які я не змогла передбачити, коли планувала опис проекту та діяльність вчителя.

Тепер хотіла б почути пораду людей, які дещо знають про мій проект і які про нього почують вперше.

Отже, клас - 4. Тема - "Подорожі".Урок - "Англійська мова". Кінцевий продукт - створення буклету з агітацією подорожі в якусь країну. Для цього після проведення анкетування та визначення інтересів учнів ділю їх на 4 групи, орієнтовно - 2-4 людини в 1й. 2 групи працюють над північними країнами, 2 - південними. Після визначення груп, діти обирають країну шляхом жеребкування (тобто я роблю декілька карток із назвами північних та південних країн).

Потім ми вчимо лексико, обговорюємо тематичні та ключові питання, переглядаємо мій власний приклад брошури про країну та слухають розповідь. Я планую, що учні працюватимуть на спільній дошці (ресурс), про який розказували тренери на попередньому занятті, де вони прикріплятимуть усю знайдену інформацію по країнам. Спілкуватимуться в чаті. Брошуру створюватимуть в Publisher. А також прокладатимуть маршрут в Google maps. Тобто програмою передбачено опанування лексикою транспортних засобів. Тому, основні питання куди поїхати, чому, що треба мати з собою.

Підсумковим етапом планую, щоб учні після прослуховування презентацій проектів, тобто брошур, перегляду карт, та розповіді, створюють власне опитування та дізнаються куди б хотіли поїхати більшість учнів, як і чому, представлення інформації відбуватиметься у вигляді графіку.

Крім, графіку і обговорення ми пригадаємо усі ключові моменти та інформацію про країни, яку діти почули попередньо. Можливо створимо виставку буклетів, проте їх буде всього 4.

Я буду дійсно вдячна за коментарі, критику та корисні поради. Особливо щодо можливостей застосування технологій, наприклад, чи потрібно ще використовувати презентацію і блог? Якщо так, то на яких етапах? Чи прослідковується дослідження в моєму проеті? Чи все я передбачила? (До речі, планую створення контрольного списку для учнів, щоб вони проводили рефлексію своєї діяльності).

А також, як правильно організувати створення власної анкети учнями для визначення в яку країну поїхало б більше дітей, можливо долучніше  використати голосування в класі, без залучення інших засобів, або варто створити таку анкету безпосередньо вчителеві, а відкрити доступ до відповідей учням?

Дякую всім, хто дочитав потік моєї свідомості :). Також дякую усім за попередньо висловлені дукмки, коментарі та ідеї.


среда, 11 февраля 2015 г.

Модуль 6. Рефлексія

Цей модуль допоміг мені поміркувати про те, які зміни може внести використання сервісів Веб 2.0 щодо спілкування та співпраці у навчання моїх учнів, а саме:

  • групова робота може здійснюватись за допомогою низки сервісіх, що включають чати, блоги тощо;
  • кінцевим продуктом може бути не просто презентація чи буклет, а сайт з розміщеними озвученими ілюстраціями;
  • метод "перевернутого класу" може суттєво полегшити роботу у класі, а також зробити навчальний процес більш ефективним.
Крім того, надзвичайно цікаво було почути про інші можливості Інтернету, зокрема про ресурси для створення закладок, що може полегшити процес підготовки вчителя до уроку, а також зацікавилась можливостями програм по створенню анімацій.

Також, приємно порадували можливості блогу, не всі гаджети вдалось застосувати, але тепер буду пробувати далі....

Також сьогодні вже почав вимальовуватись майбутній проект. Більше думаю над резульатом проекту та його цінністю для учнів, адже процес навчання спрямований на дитину. Однією з ключових тез, яку я занотувала для себе, що кінцевий результат - один, а шляхів може бути багато.

Модуль 5. Рефлексія

Цей модуль допоміг мені усвідомити важливість авторського права, про яке треба говорити, починаючи з раннього віку, що допоможе виховати почуття відповідальності за ту інформацію, яка публікується і застосовується у будь-якій діяльності. Щодо використання Інтернет-ресурсів у реалізації навчально-дослідного проекту, почула цікаву ідею щодо застосування відеоконференцій за допомогою Skype. Особисто я планую застосовувати сторінки Інтернет для підбору сайтів, які зможу запропонувати учням для критичного оцінювання (можливо за допомогою батьків) за створеною формою, яку зберігла на Google диску. Таким чином я забезпечу відповідальне використання учнями Інтернету. 

вторник, 10 февраля 2015 г.

Модуль 4. Рефлексія


У ході опрацювання модулю 4, я остаточно визначилась із темою свого проекту, крім того створила документи для попереднього оцінювання та презентацію. Найскладнішим виявилось придумати цікаву, життєву історію, яка зацікавить дітей, цей етап, на жаль, я ще не завершила, проте ідеї з'явились. Тому, сповнена ентузіазму і енергії та готова до наступного модулю.

Я дізналась про сутність формуючого оцінювання, про методи та інструменти оцінювання на всіх його етапах. Пригадала організацію схеми "З,Х,Д". Усвідомила як саме необхідно обирати методи та інструменти, найважливішим залишається конкретне визначення цілей та формулювань.
Планую, ще попрацювати з визначенням ключового та тематичного питань проекту.

Використовуючи інформацію з сайту, виявляється дуже легко спланувати увесь процес оцінювання, особливо спрощує роботу наявність шаблонів, що допомогло визначитись мені з оптимальними методами оцінювання у моєму проекті.


Модуль 3. Рефлексія

У процесі ознайомлення і роботою над модулем 3 виникло дуже багато сумнівів. Головним завданням на цьому етапі було визначитись із темою, цілями проекту, а також спробувати розподілити ролі для учнів. Складність полягає для мене в тому, щоб уявити цей проект як готовий продукт, тобто у процесі визначення конкретних завдань я знову вагаюсь щодо обраної теми. Переглянувши достатню кількість навчально-дослідних проектів не можу зупинитись на одному. Намагаюсь уявити, а що ж має бути найголовнішим і цікавим для учнів, враховуючи необхідність формування навичок ХХІ століття. Критично проаналізувавши вищезазначене, вважаю, що треба ще раз перечитати модуль 3 в електронному посібнику.

понедельник, 9 февраля 2015 г.

Модуль 2. Рефлексія

Цей модуль допоміг мені пригадати основні теоретичні положення методу проектів. Цікавим, виявилось правило 5 П, а також створення буклету для батьків щодо популяризації цього методу. У процесі створення буклету дійсно задумалась щодо переваг вищезазначеного методу. Хочеться відзначити, що застосування цього методу, сприяє формуванню навичок дослідницького характеру, ефективній організації роботи у групі. Крім того, якісно покращує рефлесію учня, розвиток управлінських (менеджерських) навичок. Це дуже яскравий приклад альтернативи класно-урочній системі, а варіативність (типологія) проектів дозволяє застосовувати їх на будь-якому етапі освітнього процесу. Надзвичайно важливим є зовнішній результат проекту та зв'язок усієї діяльності над проектом з життям.

Модуль 1. Рефлексія

Цей модуль допоміг мені усвідомити декілька ключових тез, а саме:

  • для того щоб покращити процес навчання учнів необхідно ставити конкретні та чіткі цілі, які реально досягнути за обмежений часовий проміжок. Це правило може бути застосоване до будь-якої діяльності. Особисто мені це  дозволить відповісти на питання чи досягла я результату по завершенню навчання.
  • опанування інноваційними технологіями навчання, зокрема, технологнією Web 2.0 суттєво допоможе мені вдосконалити мій педагогічний досвід.
  • програма Intel® «Навчання для майбутнього», зокрема, розроблений е-посібник сприяєтиме якісному і швидкому оволодінню необхідними компетенціями, допоможе вибудувати власну траєкторію навчання.